11 Eylül 2019 Çarşamba 03:08
221 Okunma
Rus gazeteci: Türk otomotiv endüstrisi bize bol bol yedek parça sağlayacak

MOSKOVA - ÖZEL

Rus Za Rulyom (Direksiyon Arkasında) gazetesi muhabiri Yelena Alekseyeva, Türkiye otomotiv sektörünün Rusya ile işbirliğinin giderek arttığına işaret ederek, "Türk otomotiv endüstrisi bize bol bol yedek parça sağlayacak." dedi.

Moskova'da düzenlenen MIMS Automechanika Moskova Fuarı ile ilgili izlenimlerini aktaran Rus gazeteci, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği'ne (OİB) üye Türk iş dünyası temsilcilerinin de fuara katıldığını anlattı.

OİB aracılığıyla fuara 52 Türk firmasının katıldığını belirten Rusgazeteci Alekseyeva, "Bu yılki fuara rekor sayıda Türk otomotiv sektörünün önde gelen üreticileri katıldı. Ki bu bir tesadüf değil, çünkü Türkiye - Rusya en önemli ticaret ortağı” diyerek fuar ve işbirliğinin önemini vurguladı.

Rus gazeteci sözlerine şöyle devam etti: "Rusya ve Türkiye arasındaki ekonomik ilişkiler gelişiyor, iki ülke arasındaki ticari ilişkiler artıyor. Bu duruma OİB Başkan Yardımcısı Orhan Sabuncu da seviniyor. Sabuncu, 2019 yılında Rusya'ya yönelik otomotiv ihracatının 500 milyon doların üzerine çıkmasını bekliyor" dedi.

Türkiye'nin Moskova’daki söz konusu fuarı, Rusya ile işbirliğini artırmak için bir platform olarak değerlendiğine işaret eden Rus gazeteci, "Bu yıl, 52 Türk firması fuara katıldı ve gelecek yıl Türkiye'den daha fazla katılımcı bekleniyor” dedi.

Rus gazeteci Alekseyeva, Türk üreticilerin fuarda faal şekilde meslektaşlarıyla görüşmeler yaptığını ve çok sayıda ürün sergilediğini de kaydetti.

.

Fuad Safarov, dikGAZETE.com

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol


sanalbasin.com üyesidir