25 Mart 2020 Çarşamba 05:28
123 Okunma
Putin'in yakın dostu Azerbaycanlı işadamı Rahimov, koronavirüsle mücadele için 2 milyon manat bağışta bulundu

MOSKOVA

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in okul arkadaşı, dostu olarak tanınan Azerbaycanlı işadamı Prof. Dr. İlham Rahimov ve ortakları God Nisanov ve Zarah İliyev, Azerbaycan’daki koronavirüsle mücadele için 2 milyon manat bağışta bulundu.

Prof. Dr. İlham Rahimov'un basın bürosundan Azerbaycan haber sitesi Minval.az'a yapılan açıklamaya göre, Kiyevskaya Ploşad Şirketler Grubu'nun kurucuları Rahimov, God Nisanov ve Zarah İliyev, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in çağrısına destek vererek, Azerbaycan Koronavirüsle Mücadele Fonu'na 2 milyon manat bağışta bulundu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yakın dostlarından biri olan Prof. Dr. İlham Rahimov, daha önce basına yaptığı açıklamada Putin’in Rus-Türk ilişkilerinin gelişmesi için tüm gücünü seferber ettiğini ifade etmişti.

Azeri asıllı Rahimov, 1970’lı yıllarda Putin ile birlikte Leningrad Devlet Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitim almış ve arkadaşlıkları o yıllardan itibaren başlamıştı.

"PUTİN SADIK VE GÜVENİLİR BİR DOST"

Rahimov, “Putin’i öğrencilik yıllarından tanırım. Putin dostluk başta olmak üzere tüm ilişkilerinde çok sadık ve güvenilir bir insan” ifadelerini kullanmıştı.

.

Fuad Safarov, dikGAZETE.com

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol


sanalbasin.com üyesidir