17 Şubat 2020 Pazartesi 03:45
140 Okunma
Putin: Ekonomik büyüme daha sağlam, kaliteli ve sürdürülebilir olmalı

MOSKOVA - ÖZEL

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ekonomik büyümenin “daha sağlam, kaliteli ve sürdürülebilir” şekilde olması gerektiğini kaydetti.

Ekonomik konularla ilgili yaptığı toplantıda Putin, yeni hükümetin üzerine düşen yükümlülüklere değindi. Putin, "Rusya'da biriken rezervler, ülke ekonomisinin ve finansal sisteminin güvenlik faktörünü garanti eder" dedi.

Topnatıda Başbakan Mihail Mişustin, Başbakan Birinci Yardımcısı Andrey Belousov ve Maliye Bakanı Anton Siluanov da katıldı.

Putin, ekonomik gündemin ana görevi olarak, yıllık yatırım büyüme hızının en az yüzde 5 veya 5-7 olması gerektiğini kaydetti.

Aynı zamanda Putin, mercilerin ekonomideki ana görevinin, dış zorlukları ve riskleri hesaba katmak da dahil olmak üzere "daha kapsamlı" ve sürdürülebilir olması gereken GSMH büyümesinin kalitesini artırmak olduğunu kaydetti. 

Putin, "böyle bir büyüme, Rusyalılar için yeni iş yerleri oluşturmak ve gerçek gelirleri artırmak ve dolayısıyla nüfus durumu iyileştirmek için temel bir koşul olmakta" dedi.

.

Fuad Safarov, dikGAZETE.com

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol


sanalbasin.com üyesidir