11 Ağustos 2019 Pazar 09:26
339 Okunma
Mü’minlerin bayramı mübarek olsun! İslâm garib geldi ve garib oldu...

HABER MERKEZİ

Her sabah dualarla güne “Bismillah”diyen Prof. Dr. Hüseyin Hatemi, Twitter hesabı üzerinden gene kısa ve öz bir dua ile Bayram tebriğini sundu. İşte, “Amin”diyerek katıldığımız Hatemi hocanın Bayram duası:

"Allahım keremine son yoktur Bize bayram kıldığın bugünde Resulullah’a ve Aaline salat ve selamımızı kabul buyur, onları emin kıldığın kötüden bizi koru, hayr olanı ver, Salih kullarının izinden ayırma, bunalanları, darda kalanları kurtar; amin! Elhamdu lillahi Rabbilalemin!"

"Mü’minlerin bayramı mübarek olsun, hayırlar feth olsun, kötülükler zail olsun, gönüller nur olsun Allahu la ilahe illa Huuu!"

“İSLAM GARİB GELDİ VE GARİB OLDU!.."

Prof. Hatemi, bir gün önceki duasında ise şöyle demişti:

"Allahım kalbimizi arefe ve bayramın sırlarına aç, İslam garib geldi ve garib oldu, bizleri bağışla, dinini tez zamanda gariplikten kurtar, sevginin adaletini Arz’a hakim kıl, Sana sonsuz hamd ve Resulullah’a, Aali Aba’ya, Oniki İmam’a sevgi ve selam olsun amin!"

"Selam aziz kardeşler arefe günü hayr ola, mübarek ola, zulmet ve gaflet zail olup nur gele Allahu la ilahe illa Huuu!"

HATEMİ’DEN KEVSER SURESİ MEAL VE TEFSİRİ

Bu arada, Prof. Hatemi, daha önceki bir paylaşımında ise Kevser Suresi Meal/tefsiri olarak şunları kaydetmişti:

"Biz Sana Fatime’yi verdik imdi Rabbine sevgini, sevgi bağını koru, zibhi azim (ulu kurban) Huseyn’i kurban vermene rağmen! Fatime’den gelecek soy ve o soydaki feyz sana ebter diyenlerde yok, ebter onlar olacaktır.”

Âlem-i İslam’a hayırlar getirmesi temennisiyle Hatemi Hoca’nın "Ömrüne bereket" diyor, Bayram duası ile tüm Mü’minlerin bayramını tebrik ediyoruz.

.

dikGAZETE.com

banner90
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol


sanalbasin.com üyesidir