21 Ocak 2020 Salı 03:38
132 Okunma
Moskova Belediyesi: “Rusya’nın Silikon Vadisi” Skolkovo'da Türk klinikleri açılabilir

MOSKOVA

Moskova Belediyesi Başkan Yardımcısı Marat Husnullin, Moskova yakınlarında ve "Rusya'nın Slikon Vadisi" olarak bilinen Skolkovo'da Türk kliniklerin açılabileceğini söyledi.

Husnullin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Skolkovo'da, Uluslararası Sağlık Cluster projesinin (MMK) çeşitli dünya klinikleri tarafından büyük ilgi gördüğünü kaydetti.

Moskova Belediye Başkan Yardımcısı Husnullin, "Dünyanın dört bir yanından şirketler kendi şubelerini burada açma olasılığını değerlendiriyor" dedi.

TÜRKİYE DE DÜŞÜNÜYOR

Husnullin, "Bu proje iyi sonuçlar veriyor, İsrail, Kore ve Fransa'daki tıp merkezleri ile anlaşmalar yapıldı. Şimdi ABD ve Türkiye'den de klinikler burada şubelerini açmayı düşünüyor" şeklinde konuştu.

Husnullin'e göre, “MMK" projesi, Rusya'da çeşitli hastalıkları tedavi edecek en büyük, ayrıca Avrupa'daki en büyük sağlık merkezlerinden birine dönüşebilir.

MMK SKOLKOVO PROJESİ NEDİR?

"MMK Skolkovo" 57 hektarlık bir alanda gerçekleştirilmekte. Projenin amacı; bilimsel araştırmalar yapmak, yeni tıbbi teknolojiler ve ilaçlar geliştirmek, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) ülkelerinden Rusya'ya en iyi tıbbi eğitim ve uygulamalarını çekmek.

2015 yılında kabul edilen yasaya göre, bu projede yabancı tıbbi, eğitimsel ve bilimsel kuruluşlar için, kendi ülkelerindeki çalışmala şartlarına mümkün olduğunca yakın koşullar yaratılmakta.

.

Fuad Safarov, dikGAZETE.com

banner90
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol


sanalbasin.com üyesidir