22 Ekim 2019 Salı 00:12
212 Okunma
Demre Belediye Başkanı Kocakaya: Karlov her zaman kalbimizde yaşayacaktır

ANTALYA - ÖZEL

Antalya’nın Demre ilçesi Belediye Başkanı Okan Kocakaya, Ankara'da 3 yıl önce suikast sonucu hayatını kaybeden Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un hatırasını yaşatmak için gereken çalışmaları yapacaklarını kaydederek, "Andrey Karlov her zaman kalbimizde yaşayacaktır" dedi.

Antalya’da düzenlenen İkinci Uluslararası Rus-Türk Dostluğu Festivali bağlamında Karlov'un eşi ve Uluslarası Andrey Karlov Vakfı Başkanı Marina Karlova, Rusya'nın Antalya Konsolosu Ivan Stephanov, Rusya Parlamentosu alt kanadı Duma Milletvekili Irek Zinnurov, Rusya Dışişleri Bakanlığı İnsan Hakları ve İnsani İşbirliği Dairesi Başdanışmanı Andrey Volkov, Türkiye'nin Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar'ın eşi Firuze Samsar ve diğer konukları ağırlayan Kocakaya, "Sizleri burada görmek ve ağırlamaktan her zaman olduğu gibi bugün de mutluyuz. Türk-Rus ilişkileri artmaya devam ediyor. Burada da merhum Karlov'un önemli katkıları oldu. Onun hatırasını yaşatmak için belediye olarak da gereken çalışmaları yapmaya devam edeceğiz. Andrey Karlov her zaman kalbimizde yaşayacaktır" şeklinde konuştu.

Marina Karlova da Demre Belediye Başkanı Kocakaya'ya ilgilerinden dolayı şükranlarını iletti.

Karlov, daha sonra, Demre ilçesindeki anıtı başında anıldı. Törende konuşan Marina Karlova, şunları ifade etti:

"Demre'deki bu anıta her gelişimde çok duygulanıyorum, hüzünlü oluyorum. Çünkü onu eşim Andrey'i çok özlüyorum. Ama Andrey'le gurur duyuyorum. Çünkü Andrey Türk- Rus dostluğuna önemli katkılar sağladı. Fakat şimdi görüyorum ki Andrey bugün de bu dostluğa katkı sağlamaya devam ediyor."

.

Fuad Safarov, dikGAZETE.com

banner90
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol


sanalbasin.com üyesidir