06 Aralık 2019 Cuma 03:43
309 Okunma
Bakan Varank: Coşkunöz, sadece Rusya'da değil, Türkiye'de güçlü bir otomotiv parçaları üreticisidir

MOSKOVA - ÖZEL

Rusya'ya bağlı Tataristan Cumhuriyeti başkenti Kazan'ı ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, bir gazetecinin sorusu üzerine, "Coşkunöz Holding, sadece Rusya'da değil, Türkiye pazarında da güçlü bir otomotiv parçaları üreticisidir" dedi.

Kazan'da düzenlenen 19. Uluslararası Makine Üretimi Fuarı'na katılan Bakan Varank, daha sonra Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov ile birlikte gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, "Coşkunöz Holding'in AvtoVAZ ile olan görüşmeleri ne durumda?” diye sorması üzerine Bakan Varank, şu cevabı verdi:

“Coşkunöz, sadece Rusya'da değil, Türkiye pazarında da güçlü otomotiv parçaları üreticisidir. Anlaşmanın bir parçası olarak, süreç aktif olarak ilerliyor.

Coşkunöz şirketi, Tataristan'da sunulan fırsatları göz önüne alarak geliştirme için tüm fırsatlara sahip. Burada yaptıkları satın alımların yanı sıra, burada üretim yapmakta ve Rusya'da finansal kaynaklardan da yararlanmak istiyorlar. Umarız çalışmalarını geliştirir ve genişletirler."

Bu arada Coşkunöz Holding'in web sitesinde, Rusya Federasyonu Tataristan'daki faaliyetler ile ilgili şu bilgi verilmekte: "Coşkunöz Alabuga LLC, Coşkunöz Holding’in Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nde otomotiv sektörüne yönelik presli sac parça üretmek üzere kurduğu yurt dışındaki ilk şirketidir. 2014 yılının ikinci yarısında üretime başlayan Coşkunöz Alabuga, 2013 yılında Rus Otomotiv Forumu’nda 'En İyi Yatırım Projesi' ödülü aldı."

.

Fuad Safarov, dikGAZETE.com

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol


sanalbasin.com üyesidir