17 Ocak 2020 Cuma 04:34
2439 Okunma
Azerbaycan milletvekili adayı Alkeremov: Azerbaycan-Türkiye ilişkilerinin daha da artması hepimizin yararına

MOSKOVA - ÖZEL

Azerbaycan, erken parlamento genel seçimlerine hazırlanıyor. 9 Şubat'ta yapılacak seçimlerde 125 milletvekili koltuğu için adaylar seçim hazırlıklarına başladı.

Aralık ayında Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 5'inci dönem parlamentoyu feshetmişti. Aliyev'in, erken genel seçimlerin 9 Şubat 2020'de yapılmasına karar verdiği duyurulmuştu.

Milletvekili adaylarından 1969 doğumlu emekli Yarbay Vugar Alkeremov, dikGAZETE’ye yaptığı açıklamada, Azerbaycan'ın İmişi-Beylegan bölgelerindeki ortak 80 nolu seçim mıntıkasından aday olduğunu vurguladı.

Daha önce, Azerbaycan Devlet Koruma Servisi'nde Yarbay rütbesi ile görev yapan Alkeremov, "Ben eski bir askerim. Vatanı sevmek ve vatana hizmet etmek hepimizin sorumluluğu. Bunun ne olduğunu bir asker olarak bilen birisiyim. Dolayısıyla milletvekili olarak vatanım Azerbaycan'a, halkıma ve seçim yarışına katıldığım Beylegan ve İmişli bölge halkına hizmet etmeyi kendime bir vatan borcu olarak görüyorum. Bu vatan hepimizin! Azerbaycan'ın kalkınmasında görev almak istiyorum" dedi.

TÜRKİYE, DÜNYANIN EN ÖNEMLİ ÜLKELERİNDEN BİRİ...

Türkiye ile ilişkilere de önem verdiklerini vurgulayan emekli Yarbay Alkeremov, şunları söyledi:

"Bugün Azerbaycan Kafkaslar'ın en güçlü ülkesi, ayrıca eski SSCB coğrafyasında önemli, güçlü ve nüfuzlu ülkelerden biri. Azerbaycan bugün bölge ülkeleri ile özellikle Türkiye ile ilişkileri çok güçlü. Ben Azerbaycan-Türkiye ilişkilerinin daha da güçlenmesi için milletvekili olarak tüm gücümü seferber etmeye hazırım.

Türkiye güçlü, nüfuzlu bir ülke ve dünyanın en önemli ülkelerinden biri. Türkiye-Azerbaycan ilişkilerinin daha da güçlenmesi hepimizin, bölge halklarının yararına."

.

Fuad Safarov, dikGAZETE.com

banner90
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Gulzar 2020-01-17 11:48:31

Bu yaziniz ucun ailemiz adindan size teshekkurumuzu bildiririk..

Avatar
Xeyale Huseynova 2020-01-19 20:23:22

Ugurlar


sanalbasin.com üyesidir