- GECE SOHBETİ.. -

:

EVET SEÇİM BİTTİ.. AZİZ İSTANBUL'UN BELEDİYE BAŞKANI BELLİ OLDU.. İSTANBUL HALKI BU YARIŞTA BİNALİ YILDIRIM'A yüzde 45 OY VERDİ, EKREM İMAMOĞLU'NA İSE yüzde 54 OY VEREREK KENDİSİNİ İBB BAŞKANI SEÇTİ..

BU NETİCE  SUHULETLE, HAKARET ETMEDEN  VE EN ÖNEMLİSİ DERS ÇIKARTARAK DEĞERLENDİRİLMELİDİR..

İKİ PARTİNİN MENSUPLARI VE SEMPATİZANLARI SEÇİM SÜRESİ MÜDDETİNCE, KENDİLERİNİ  SİYASETİN SERT  RÜZGÂRINA KAPTIRARAK BİRBİRLERİNE HAKARETTE SINIR TANIMADILAR..

VE SON SÖZÜ İSTANBULLU SÖYLEDİ.. 31 MART'TA RAKİBİNE 13 BİN FARK ATAN İMAMOĞLU, BU DEFA FARKI 780 BİNE ÇIKARDI..

ÇIKAN SONUÇ AKIL ALACAK GİBİ DEĞİL..

ŞU SONUCA GÖRE, VE BANA GÖRE DE "OY ÇALMA... RİYAKÂRLIK.." GİBİ, "OYLARI ÇALDILAR.." GİBİ, ŞU ÇIKAN SONUCA RAĞMEN HALÂ DAHA "HALK YALANCIYI SEÇTİ.." GİBİ  SÖYLEMLERİN BIRAKILMASI GEREKİR..

OYLARIN ÇALINDIĞINA AÇIK KONUŞMAK GEREKİRSE 31 MART SONRASI BİZ DE İNANDIK YA DA HER GÜN SÖYLENEN  SÖZLERE İNANDIRILDIK..

AMA ŞU ANKİ NETİCE BÖYLE DEMİYOR..

BIRAKIN 5-10 BİN OY HIRSIZLIĞINI, 780 BİN OY FAZLALIĞINI KİM NASIL İZAH EDEBİLİR?..

KİMSE MİLLETTEN ÜSTÜN OLAMAZ VE HİÇ BİR KİMSE SİYASETİ MİLLETE "DAYATMA" ŞEKLİNDE SÜRDÜREMEZ.. BİR BAŞKA İFADEYLE, MİLLETE RAĞMEN SİYASET YAPILAMAZ..

SEÇİMDEN BİR GÜN ÖNCE, AK PARTİ'NİN İÇİNE TEBELLEŞ OLMUŞ BİR TAKIM HALKLA İŞİ OLMAYAN, KİBİRLİ, AVANTAJ KOLLAYAN, KİŞİLERDEN BAHSETMİŞTİM.. İVEDİLİKLE BUNLARIN PARTİDEKİ KONUMLARI YENİDEN DEĞERLENDİRİLMELİDİR.. MİLLET KENDİSİNE TEPEDEN BAKANLARI SEVMİYOR.. 
ADAMA "YALANCI" DENDİ, "HIRSIZ" DENDİ, "PROJE" DENDİ, "RUM" DENDİ, "MAKARİOS" DENDİ, "SİSİ" BİLE DENDİ.. HATTA "BU ADAMA OY VERENLER VATAN HAİNİ" BİLE DENDİ, AMA NETİCE 780 BİN FARK!.. O YÜZDEN "NEREDE YANLIŞ YAPIYORUZ", YA DA "NEREDE YANLIŞ YAPTIK" ÖZELEŞTİRİSİNİN MUTLAKA VE MUTLAKA YAPILMASI GEREKİR..

ELBETTE BİNALİ YILDIRIM'IN SİYASİ KALİTESİ VE KALİBRESİ  İMAMOĞLU'NDAN ÇOK ÖNDE.. AMA HERŞEY SİYASİ BİLGELİKLE OLMUYOR..

ÖYLE YA DA BÖYLE VATANDAŞIN DİLİYLE KONUŞULMASI GEREKİYOR.. 

BİNALİ YILDIRIM, SEÇİMİ KAYBETMESİNE RAĞMEN ÇOK TAKDİRE ŞAYAN BİR KONUŞMA YAPTI..

KAYBETTİĞİNİ ANLADIĞI O SICAK SAATLERDE BİLE ÖYLE AĞIRBAŞLI BİR KONUŞMA YAPMAK HER BABAYİĞİDİN HARCI DEĞİLDİR..

RAKİBİNİ TEBRİK ETTİ, GÜZEL HİZMETLERİNE YARDIMCI OLACAĞINI SÖYLEDİ.. BÖYLECE "HAZA DEVLET ADAMI" OLDUĞUNU İSPAT ETTİ..

AMA SİYASET BÖYLE BİR ŞEY İŞTE.. RÜZGÂR ESMEYE GÖRSÜN, ÖNÜNDE NE VARSA ALIR GÖTÜRÜR..

GELELİM İMAMOĞLU'NA.. EKREM İMAMOĞLU'NUN İŞİ KOLAY DEĞİL VE ESAS İMTİHANI ŞİMDİ BAŞLIYOR.. MENSUBU BULUNDUĞU CHP'NİN  AZİZ MİLLETİMİZİN NEZDİNDE PEK İTİBARI YOK.. CHP'NİN BU MİLLETİN DEĞERLERİNE GEÇMİŞTE NASIL SALDIRIDA BULUNDUĞUNU HERKES BİLİR..

ANCAK SEÇİM KAMPANYALARINDA DEĞİŞİK BİR CHP'Lİ PROFİLİ ÇİZDİ, İMAMOĞLU.. 

ONUN İÇİN "KENDİSİ İÇİN İMTİHAN DA OLACAK" DİYORUM..

ROL MÜ YAPTI, SAMİMİ Mİ, GÖRECEĞİZ..

DUYGULARIMIZLA DEĞİL DE, AKLI SELİM DÜŞÜNEN İNSANLAR OLARAK, PEŞİN HÜKMÜ, ART NİYETİ BİR KENARA BIRAKMAK GEREKİR. SİYASETİ, FUTBOL TAKIMI TARAFTARI GİBİ ALGILAMAMAK GEREKİR..  İMAMOĞLU'NUN KONUŞMASINDA CUMHURBAŞKANI'NA SAYGILI BİR DİLLE ZEYTİN DALI UZATMASINI DA OLUMLU BULDUM..

UZATILAN ELİ, CUMHURBAŞKANI'NIN DA SIKACAĞINI ÜMİT EDİYORUM.. ZİRA TAYYİP BEY DE KENDİSİNİ SOSYAL MEDYA ARACILIĞIYLA  TEBRİK ETTİ..  

NETİCE-İ KELÂM,

MİLLET SİYASETTE, KAVGA,  GÜRÜLTÜ, BAĞIRTI ÇAĞIRTI, GERGİNLİK, İSTEMİYOR.. YÜKSEK TANSİYON SİYASETİ İSTEMİYOR..

TOPLUMSAL MUTABAKAT, KUCAKLAŞMAKTAN GEÇER.. OY ORANINA BAKIP, AK PARTİLİ BİR KISIM SEÇMENİN DAHİ, İMAMOĞLU'NA OY VERDİĞİ DÜŞÜNÜLDÜĞÜNDE, BU NETİCE, "BİZ VE ONLAR", YA DA "BİZ VARSAK HİZMET OLUR.. SADECE BİZ YAPARIZ.." SÖYLEMİNE MİLLETİN ARTIK İTİBAR ETMEDİĞİNİ GÖSTERİYOR..

BU TOPRAKLARDA FARKLILIKLARIMIZLA YAŞAMAYA MECBURUZ..

BU VATAN TOPRAĞINDA YAŞAYAN, LAZ'I DA,  KÜRT'Ü DE, ARAP'I DA, ARNAVUT'U DA, GÜRCÜ'SÜ DE ÇERKES'İ DE BİRİNCİ SINIF VATANDAŞTIR.. KİMSENİN KİMSEYE ÜSTÜNLÜĞÜ YOKTUR.. TASVİP ETMEDİĞİMİZ VE REDDETTİĞİMİZ TEK ŞEY, BU AZİZ VATANA VE MİLLETE İHANETTİR.. VE DE ONA TEVESSÜL EDEN KİTAPSIZ TERÖR ÖRGÜTLERİDİR.. 

BU SEÇİM SONUCUNUN BAŞTA AZİZ İSTANBULUMUZA VE ÜLKEMİZE HAYIRLAR GETİRMESİNİ DİLİYORUM.. 

ÖNÜMÜZDEKİ DÖRT YILI, SEÇİMSİZ GEÇİRECEK OLMAMIZ DA ÜLKE İÇİN İNŞALLAH ŞANS OLUR.. ZİRA MİLLET SEÇİMLERDEN DOLAYI AŞIRI YORULDU.. VE ARTIK ÇORBASINI KAYNATMAK İSTİYOR.. 

HÜKÜMETİN DE BUNDAN BÖYLE  EKONOMİYE ÇOK DAHA FAZLA EĞİLMESİ GEREKİR..

TENCERELERDEKİ ALEVİ SÖNDÜRMESİ GEREKİR..

ON ALTI YILDIR MİLLETİMİZE İYİ HİZMET VEREN ANCAK SON YILLARDA BİRAZ ÖLÇÜYÜ KAÇIRAN AK PARTİ'NİN YENİDEN MİLLETİN GÖZÜNE GİRMESİ YİNE KENDİ ELİNDEDİR.. VE KİMSE DE BU SEÇİMDE MİLLETİN NANKÖRLÜK FİLAN YAPTIĞINI SÖYLEMESİN, İNANDIRICI OLMAZ, HATTA KOMİK OLUR.. 
SON SÖZ, VÂKİ OLANDA HAYIR VARDIR..

ALLAH, MİLLETİMİZİN YARDIMCISI OLSUN VE BİRBİRİMİZİ SEVME ŞUURU NASİP ETSİN.. 

VESSELÂM.. 

.

Sami Özey, dikGAZETE.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol


sanalbasin.com üyesidir