Bundan önceki yazıyı, “Terörün sahipleri” başlığı altında kaleme almıştım.

Bugün de kimmiş bu terörün sahipleri biraz eleştirelim. “Ortadoğu’da terör kampı var da Batı’da, Avrupa’da neden yok” diye bir soru sormuştuk.

Neden mi?

Çünkü bu ülkeler ve dünya ekonomisine yön veren ailelerin mülkü İsviçre’de. Bu ailelerin kasası ve evleri “Dünyanın en demokratik ülkesi” ünvanına sahip bu ülke, bu ailelerin de evleri olduğu için mi acaba!..

Ne Birinci Dünya Savaşı’na ne de İkinci Dünya Savaşı’na katılmamıştır ne de başka ülkelerin iç işlerine karışmışlardır; sadece yılda bir iki kez başka ülkelerin demokrasisi hakkında bir-iki kelam ederler ama baktığında bu yüksek demokrasi ülkesinde Ortadoğuda’ki terörist başları fink atar, en güzel imkanlarından yaralanırlar; diğer Avrupa ülkelerinde olduğu gibi.

Mesela sizin, eğitimli 3 çoban köpeğiniz var; bunların bakımını yapar beslersiniz.

Neden!

Çünkü koyun sürünüzü kontrol altında tutmak için sizin istediğiniz konumda kalmalarını ve bu sürüye dışardan gelen tehlikeler ve etkenlerden korumak için.

Bu ailelerin, teröristlere neden sahip çıktığını anladınız mı!..

Sürüyü istedikleri konumda yönlendirmek için.

Şimdi burada sürü kim; çoban köpekleri kim, çoban kim!

Ha işte kafayı kaşıma vakti; acaba kimlerdir bunlar, fazla kaşıma, yara olur ben söyleyeyim;

1- Rockefeller ailesi

2- Rothschild ailesi

3- Morgan ailesi

4- DuPont ailesi

5- Bundy ailesi…

Tarihe baktığımızda hep finans kaynaklarını ve gücü elinde bulunduranlar dünyaya hükmetmişlerdir.

Alparslan, Cengiz Han, Büyük İskender; imparatorluklar vesaire… Onların dünyadaki hükmüne son verenler de yukarıdaki çobanların geçmişte yaşayan uzantıları tabii.

Bunların “gizemli” oluşu, kendilerini akılalmaz bir şekilde gizlemeleri ama son çağda artık gizlemeyip açıkça “Biz bunu istiyoruz; yapacağız” diyorlar; biraz feraset (sezgi) sahibi olan insanlar bunu farkediyor ama aklını kiraya verenler bunları göremiyor.

Yine “YouTube” arama kısmına şunu yazın “Pet Goat” ve çıkan videoları izleyin; göreceksiniz ki bu gizemli aileler yapacaklarını hiç gizlemiyorlar.

Daha önceki yazıda, devletlere nasıl hükmettiklerinden bahsetmiştik.

Dünya finansını elinde bulunduran bu ailelerin her biri iş bölümü yapmış. Dünyada şu an, bu aileleri en fazla rahatsız eden Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan.

Yazılan küstah bir mektubun karşılığında hemen sınır ötesi Barış Pınarı Harekâtı emrini verdi.

Mehmetçik, dünyanın hiç bir ordusunun yapamayacağı bir hızda ilerledi ve ABD Başkanı’nın ağzından şu cümleler döküldü “Türkler, öğle yemeğine gider gibi savaşa gidiyorlar.

Her ne kadar, bu operasyonu yapsak da bu terör örgütlerini yani bu çoban köpeklerini buradan silmeyi başaramayacağız; şu anki bulundukları yerleri değişip, yine saldırmaya devam edecekler, yine biz operasyon yapıp yok etsek de bunların taktikleri değişecek, artık halkın arasında olacaklar.

Türkiye, başka ülkelerle stratejik, ekonomik anlaşmalar yapınca bunlar çobanlarından emir alıp halkın içinde manipülasyon (yönlendirme) ve provokasyon (kışkırtma) ve benzeri eylemler yapıcaklar.

İşte, bu noktada Türk Milleti, aklını başkalarına kiraya vermeyecek, uyanık olacak, daha çok araştırıp daha çok okuyup feraset (sezgi) sahibi olup, neyin ne olduğunu bilecek ve yukarıda belirtiğim o çobanların köpeklerine fırsat vermeyecek.

Ve bir özlü söz daha:

Kendini hak ile meşgul etmezsen, batıl seni işgal eder” (İmam Şafii)

.

İhsan Sever, dikGAZETE.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Bilal ZEREDEN 2019-10-23 14:58:16

Kalemine yüreğine sağlık kardeşim sayende öğrenmiş olduk ALLAH razı olsun..


sanalbasin.com üyesidir