Psikoloji okumaya başladığım ilk günden itibaren, insana dair bitmez tükenmez bilginin derinliğini, yanında olmanın, bir gönüle girmenin, bir teşekkürün, gülümseyen insanların sıcaklığının lütfunu, güzel bakan bir gözle görmeye başladım.

Bu güzellikler içinde kendime uğramaya korkarken bana ait yanlışların, geri dönülmez yolların varlığında benimle tartışmaya hazır iç çocuğumun, içimde sırlanmış iyiliklerimi bana fark ettirdiği, beni kabul ettiği, değiştirdiği, iyileştirdiği, büyüttüğü günler çıktı karşıma..

Kendimden kaçarken değil, kendime yürürken eriştim aslıma..

"Bir acı varsa asla benim elimle olmamalı" düşüncesini bana özümseten, özür dile, affet, teşekkür et cümlelerinin insanın hem siretine hem suretine nasıl yansıdığını hissettiren, kendim olabildiğim her günün huzuruyla bana güç vermeye devam eden yedi senelik eğitim yolculuğumla, üç senelik psikoloğum..

Çok okuyup çok ögrendikçe, "hiç okumadım hiç öğrenmedim" demenin, okunacak kitapların hiç bitmeyeceğini bilerek, gecenin gündüze karıştığı, insanın tutunabildiği amaçlarıyla yaşadığı bir hayat artsın istiyorum ömrümde..

Çünkü hayat, yetiştiremediğin günler, sevdiğin işlerle uğraşırken güzel..

10 Mayıs (Diplomalı) Psikologlar Günü Kutlu Olsun..

.

Betül Özey, dikGAZETE.com

Sosyolog/Psikolog

 

I, Psychology,~,Betül, Özey, @BetulOzey, Sosyolog,Psikolog, yazdı,..., #I,Psychology~,

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Hasan 2020-05-11 16:27:47

Böyle bir günün varlığını yazınızı okumasam asla öğrenemezdim..Kutluyorum.


sanalbasin.com üyesidir