23 Eylül 2019 Pazartesi 01:22
152 Okunma
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hiçbir güç bizi Kudüs-ü Şerif'in hukukunu korumaktan alıkoyamaz

New York

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesince düzenlenen etkinlikte ABD'deki Türk, soydaş ve Müslüman toplumuyla buluştu.

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, "Amerikan İslam toplumunun giderek daha örgütlü hale geldiğini, iş birliği içinde hareket etmeye özen gösterdiğini müşahede ediyorum." diyerek, "Bugün Amerika İslam Toplumu gerek siyasi, gerek ekonomik, gerek sivil inisiyatif açısından, hepsinden önemlisi ahlaki ve söylem üstünlüğü bakımından 11 Eylül öncesine göre çok daha güçlüdür." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "El-Kaide, DEAŞ, Boko Haram, Eş-Şebab, FETÖ gibi katil sürülerinin eylemleri bize zarar vermesinin yanında İslam düşmanlarına da istismar zemini sunuyor." ifadelerini kullandı.

"Müslümanlar olarak başka din mensuplarıyla barış içinde yaşama problemimiz yoktur"

Erdoğan, "Bizim Müslümanlar olarak başka din mensuplarıyla bir arada, barış içinde yaşama problemimiz yoktur, hiçbir zaman da olmamıştır." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hiç kimse Batılı ülkelerde artan İslamofobia, antisemitizme, mülteci ve yabancı karşıtlığına bigane kalamaz." şeklinde konuştu.

"Terör örgütlerini silaha boğanların dökülen her Müslüman kanında payı var'"

Erdoğan, "Menfaatlerini koruma uğruna terör örgütlerini tırlar dolusu silaha boğanların dökülen her Müslüman kanında payı olduğunu gayet iyi biliyoruz" ifadelerini kullandı.

"Hiçbir güç bizi Kudüs-ü Şerif'in hukukunu korumaktan alıkoyamaz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hiçbir güç hiçbir tehdit bizi Filistin'in, ilk kıblemiz Kudüs-ü Şerif'in hukukunu korumaktan alıkoyamaz." dedi.

Kaynak: AA

dikGAZETE.com

banner90
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol


sanalbasin.com üyesidir