12 Ekim 2017 Perşembe 14:47
34 Okunma
Destici BBP Genel Başkanlığı'na yeniden aday

ANKARA - Ali Kemal Akan

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, AA muhabirine, 22 Ekim Pazar günü Ankara Atatürk Spor Salonu'nda yapılacak 10. Olağan Büyük Kurultay sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Destici, 16 Nisan'daki referandumun ardından getirilen cumhurbaşkanlığı sistemi şartlarının 2019'daki seçimlerde geçerli olacağını anımsatarak, buna göre parti kadrolarını şekillendireceklerini dile getirdi.

Partililere "değişim" mesajı da veren Destici, "Eksik olan alanlarımızı yenileyeceğiz. Yorulan arkadaşlarımızın yerine yenilerini koyacağız. Partimizi 2019'daki hem yerel hem de cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine hazırlayacağız." diye konuştu.

"Delegelerimizin teveccühüyle aday olacağım"

BBP Genel Başkanı Destici, genel başkanlığa yeniden aday olduğunu da şu ifadelerle açıkladı:

"Tüzüğümüzün belirli şartları var. Kurultayda aday olmak için belli sayıda delegenin imzası gerekiyor. Divan heyetimiz, Merkez Karar ve Yönetim Kurulumuz ile geçtiğimiz pazar günü bir toplantı yaptık. Orada arkadaşlarımızla istişarelerde bulunduk. Onların bu toplantılarda açık beyanları oldu. İnşallah kurultayda, delegelerimizin de teveccühüyle aday olacağım."

"Gençlerle ilgili pozitif ayrımcılık yapacağız"

Diğer siyasi partilerin "gençleşme" konusunda önemli çalışmaları bulunduğunun hatırlatılması üzerine Destici, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Aslında biz, bir yönüyle gençlik hareketiyiz. Alperen Ocakları Türkiye'deki en aksiyoner, en canlı gençlik teşkilatlarından birisidir. Alperen Ocakları, partimiz ile gönül bağı içerisinde olan bir kuruluşumuz. Büyük Birlik Partisi denilince kamuoyundaki pek çok kişinin aklına gençlik hareketi geliyor. Seçme ve seçilme yaşının 18'e düşmesinden sonra elbette ki biz de bunu dikkate alacağız. MKYK'mızda gençlerle ilgili pozitif ayrımcılık yapacağız. Bu, kurultayımızda da görülecek. Aynı şey kadınlar için de geçerli. O konuda fakir bir partiyiz, bunu söyleyeyim; Tabanda değil, tavanda, yönetim bazında fakir bir partiyiz. Bu fakirliğimizi inşallah bu kurultayımızda zenginleştiririz diye ümit ediyorum. O konuda gayretimiz var. Ben bu hususta hem gençlerimizi hem kadınlarımızı partimizde siyaset yapmaya, yönetimlerde yer almaya davet ediyorum."

dikGAZETE.com
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

sanalbasin.com üyesidir