14 Ocak 2019 Pazartesi 17:02
101 Okunma
UİGAD Basın Gecesi'nde ödüller sahiplerini buldu

Uluslararası İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği (UİGAD) Kırşehir Şubesi'nin düzenlediği basın yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Törende, haber, görüntü, röportaj, spor, internet sitesi, mizampaj başta olmak üzere 15 kategoride muhabir ve basın kuruluşuna ödülleri takdim edildi.

UİGAD Genel Başkan Yardımcısı Okan Halefoğlu, İstanbul merkezli olarak 5 ay önce kurulan derneğin hızla teşkilatlandığını belirterek, İç Anadolu Bölgesi'nde 13 ilde temsilciliklerinin açıldığını dile getirdi.

Kırşehir Temsilcisi Erdem Yeşer de fedakarca görevini yapmaya çalışan gazetecilerin çalışmalarına değer katmak için böyle bir ödül törenini düzenlediklerini kaydetti.

UİGAD tarafından Kırşehir Belediyesi Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen geceye; Belediye Başkan Yardımcısı Emre Şahinci, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Genel Sekreteri Mehmet Zeki Küçük, UIGAD Genel Başkan Yardımcısı Okan Halefoğlu Geçgel, Kırşehir Gazeteciler Radyocular Televizyoncular Başkanı Sait Yanık, Kırşehir UIGAD Şube Başkanı Erdem Yeşer siyasi partilerin temsilcileri ve basın kuruluşları temsilcileri katıldı.

Törende, Anadolu Ajansı Kırşehir muhabiri Abdullah Yıldız "yılın görüntülü haberi" kategorilerinde ödüle layık görüldü.

Gecede 2018 yılının en iyi görüntülü özel haberi, ‘Kırşehir'deki Cacabey Gökbilim Medresesi çürüme tehlikesi yaşıyor' başlıklı haberle İhlas Haber Ajansına verildi.
15 kategoride verilen ödül töreninde, Abdurrahman Dulkadir "yılın haber-sosyal medya sayfası", Semra Yılmaz "yılın görüntüsü", Kırşehirhaberturk "yılın internet haber sitesi", İbrahim Kahraman "yılın internet haberciliği tasarımı", Adnan Yılmaz "yılın en iyi köşe yazarı", Didem Ceylan "yılın röportajı", Aynur Demirel "yılın en iyi gazete mizampajı", Sümeyye Şahin "yılın kadına değer haberi", Beyhan Ballı "yılın içerik kalitesi", Vahit Aldı "yılın çıkış yapan muhabiri", Cansu Kılıç "yılın ekran yüzü", Salih Hançer "yılın spor muhabiri", Mesut Dalkılıç "yılın kameramanı", Erdem Şener-Zahide Vural "yılın en iyi sosyal sorumluluk haberi", Salih Güner "Avşar Cihan Önur Ödülü" ödüllerini aldı.

Kaynak: UGİAD

dikGAZETE.com

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

sanalbasin.com üyesidir