Bilindikçe ısrarla yanlış yapılmaya devam edilen hususların başında tartışmasız İslam'da parçalanma gelmektedir. Bu soruna değinecek olursak bir kitap yazmamız gerekebilir. Bu yüzden, ileride bir gün bu ideolojinin gerçekleşmesi uğruna çok önemli bir hususa değinmek istiyorum.

             ''Gezi parkı olaylarından ne ders çıkardık?'' klişesini duymuşsunuzdur, bol bol yazıldı çizildi. Ben gezi parkından hiçbir şey çıkarmadım açıkçası. Basit tek-tük şeyler olabilir fakat gezinin bize anlatmak istediği bir şey yok. Organize edilmiş bir operasyon, darbe girişimi bildiğiniz üzere. Lakin Kazlıçeşme mitingi bana çok önemli bir hususu fark ettirmiştir:

                AK Parti sadece bir figür, bir simge. Prosedürün yerine getirilmesinden ibaret. AK partiye verilen oyların esas sebebi milletin kalbinde yeniden bir inancın filizlenmesidir. Bugün AK Parti, hükümet yönetmede rezalet bir parti olsa yine en az yüzde 40 oy alır. Verilen oyların esas sebebi yapılan yollar, köprüler değildir. Bu ülkede kültürel değerlerine savaş açan, halkı için hiçbir şey yapmayan, fildişi kulelere kendini kilitlemiş ve oryantalizme boğulmuş devlet adamlarından bıkan bu topluluk AK Parti'nin varlığıyla kimisi için büyük kimisi için küçük bir umut ışığı doğurmuştur. Geçmiş dönemlerde bu kadar güçlü ve bilinç oluşturabilen bir parti gelmemiştir. Özal ve Erbakan hoca verdikleri savaşta bu sonuçları alamamışlardır. Enteresandır ki "Uzun Adam", o kadar uzun olmamasına rağmen bugün bu milletin içindeki o gizli sandığı açmıştır. Kasımpaşa sokaklarında büyüyen, "Muhtar bile olamayacak" dedikleri zat bugün bu milletin tekrar savaşma, çalışma ve dirilişe olan inanç duygumuzu yenilemiştir.

             Kazlıçeşme'de bu gözleri gördüm ben. Milyonlarca insan Türkiye'nin dört bir yanından inançlarını göstermek için Kazlıçeşme'ye gelmişti. Kucağındaki bebeğiyle meydanda ağlayanları mı dersin, yoksa Tayyip beyi görmek için sabahtan yer kapanları mı! Herkes farklıydı ama tüm gözler aynıydı. Tüm gözler aynı şeyi anlatıyordu. Hepsinin ağlamaklı gözleri, aslında koskoca bir ''YETER''di. İçlerinde elbette Erdoğan aşıkları var fakat oradaki insanların ortak paydası bir inancı muhafazadır. AK partiyi, Erdoğan'ı değil sadece, bu inanç uğruna savaşan her kim olursa olsun bu millet onun için yine o meydanda toplanacaktır. Bir iradenin göstergesidir Kazlıçeşme. Kazlıçeşme'de Türkiye'yi bitirmek isteyenler, "Biz AK partiyi bir şekilde yok etsek de bu millet bir olur BEYAZ Parti'yi kurar" dediler eminim. Bu yüzden yapacakları operasyonlar Türkiye'deki insanların inançlarını ve bu iradeyi zedelemek üzerine olacaktır.

              Ne yazık ki bazı şahısların eleştirileri bu millete ciddi zarar veriyor. Özellikle Saadet Partisi oluşumu gibi ve bazı İslam mücahitleri gibi AK partiyi eleştirenler bu partiyi ''Siyonistlerin kuyusuna su çekiyor, vatanı satıyorlar, ABD uşakları'' tarzı söylemlere yer veriyorlar. Hepimiz aynı düşünemeyiz kesinlikle fakat eleştiri yapılırken bir düşünülmelidir. Biliyorum kızgınsınız ama lütfen öfkenizi gizleyin. Kan kusmayın. Ne istersen eleştir önemli değil biz de eleştiriyoruz. Fakat yaptığın eleştiriler, yukarıdaki söylemler gibi olunca bu milletin insanına zarar veriyorsun. "Vatan haini" olarak düşünebilirsin bu insanları ama dışarı vurma lütfen. Bu şekilde esas sen Siyonistlerin kuyusuna su çekiyorsun. Bu milletin en büyük silahını ellerinden alıyorsun. İnsanların amaçlarını inançlarını zedeleme. Bu millet AK Parti için değil millet için çalışıyor. Bu inanç onları daha da ileriye götürüyor. Bir devletin dirilişine inanmak onları daha da körüklüyor, daha çok savaşıyorlar. Daha çok üretiyor daha çok ilim öğreniyorlar. Onlar siyasi olarak boş bırakılmış kafalarını dolduruyorlar. Bunu neden bozuyorsunuz! Bu şahıslar vatan haini çıksa kim kazanır ne kazanır! Sen ne kazanırsın! Erdoğan'dan ne bekliyorsunuz; bütün potansiyeli ile ortada ve yaptığı yapabileceği de bir yere kadar! Daha iyisi gelene kadar dua etmekten ve çalışmaktan başka ne yapabiliriz!

             Bu yazıyı, kimseye laf söylemek, hiçbir veya herhangi söyleme cevaben yazmadım. Düşüncelerimiz arasındaki ayrılıklar sonucu hep birileri tarihte aforoz edildi İslam milletleri birbirleriyle çok kanlı savaşlar verdi. Bu, hakikati bağırmak da değildir. Eğer dediklerinde ısrarcıysan Müslümanların gönlünü fetih edersin yeni bir siyasi organizasyonun içine girersin lakin parçalamadan, yıkmadan, ayrıştırmadan. Bu sözleri sarf etmeyin zira bize bu sözler zarardan başka bir şey kazandırmaz. Eleştirin ama lütfen onları dinden aforoz etmeyin. Sahip olduğumuz en büyük güç kaynağı olan inancımızı elimizden almaya çalışmayın.

 

                                                                                                      

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka ve dini değerlere aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk, yorum sahibine ya da içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

sanalbasin.com üyesidir