20 Aralık 2017 Çarşamba 13:55
73 Okunma
Divan Cizre hizmete başladı

İSTANBUL (AA) - Koç Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Divan Grubu, Divan Cizre'nin açılışını gerçekleştirdi.

Divan'dan yapılan açıklamaya göre, Koç Topluluğu'nun turizm sektöründeki markası Divan Grubu işletmeciliğinde, yatırımı Limçağ Turizm ve Otelcilik tarafından gerçekleştirilen ve toplam inşaat maliyeti 18 milyon dolar olan Divan Cizre hizmete başladı. Toplam 285 yatak kapasiteli Divan Cizre, bölgenin ilk 5 yıldızlı oteli olma özelliğini taşıyor.

Havaalanına 17 kilometre, Cizre şehir merkezine 3 kilometre uzaklıkta, İpek Yolu ile Dicle Nehri arasında kalan 7 bin 500 metrekare arsa üzerinde inşa edilen Divan Cizre, Simart Yapı ortaklarından Yüksek Mimar Atilla Kangüleç tarafından projelendirildi. Bütün odalarından Dicle Nehri görülecek şekilde tasarlanan otelin güney ve güneydoğu cephesinde kalan odaları ise tarihi Pira Bafit köprüsünü görüyor. 5 yıldızlı otel standartlarının getirdiği her türlü konfora sahip olan Divan Cizre'de toplam 285 yatak kapasiteli 132 oda bulunuyor. Otel 5 adet toplantı salonu, 410 kişi kapasiteli balo salonu ve fuayesi, Divan Pub, Cafe Divan, Roof 6 by Divan ve 900 kişi kapasiteli açık teras-toplantı alanı, kapalı otopark ve açık yüzme havuzuyla da misafirlerine Divan ayrıcalığını yaşatmaya devam edecek. Otel, bölgenin lojistik merkezi olarak ilan edilen Cizre'nin, Mardin, Midyat, Şırnak ve Habur otoyollarının kesiştiği noktada yer alıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Divan Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Richard Appelbaum, Divan Grubu olarak Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı merhum Mustafa V. Koç'un inancı ve manevi desteğiyle temelleri 2014 yılında atılan bu iş birliğini hayata geçirmenin gurur ve mutluluğu içinde olduklarını kaydetti.

Divan Grubu olarak, bölgede ve sektörde yaşanan tüm zorluklara rağmen Divan Cizre'nin bölge turizmine ve yaratacağı istihdamla da ekonomiye katkıda bulunmayı hedeflediklerini ifade eden Appelbaum, bu proje ile bölgeye otelcilik sektöründe yeni standartlar geleceğini ve turizm sektörünün daha da güçleneceğini bildirdi.

Divan Cizre yatırımcısı Limçağ Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı, Cizre Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Süleyman Çağlı da, Bölgenin ilk 5 yıldızlı oteli olan Divan Cizre'nin hem ticari hem de turizm bakımından bölgeye hacim kazandıracak ve istihdam sağlayacak önemli bir proje olduğunu kaydetti.Anahtar Kelimeler:
Divan CizreDivan Grubu
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

sanalbasin.com üyesidir