08 Mart 2017 Çarşamba 23:22
54 Okunma
'Dünya Kadınlar Günü'nden haberleri yok

KENİTRA

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Fas'ın birçok kentinde düzenlenen etkinliklerle kutlanırken, Faslı kadın tarım işçileri zor şartlarda çalışmaya devam ediyor.

Fas’ın Kenitra kenti kırsalında bulunan çilek tarlalarında çalışan kadın tarım işçileri, Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle kendilerini ziyarete gelen Uluslararası Kenitra Çilek Festivali heyetiyle bir araya geldi.

Çilek tarlasında tarım işçilerini ziyaret eden heyet, tarım işçisi kadınların Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayarak birer gül hediye etti.

"Dünya Kadınlar Günü'ymüş ama biz burada zor şartlarda çalışıyoruz"

AA muhabirine konuşan 30 yaşlarındaki tarım işçisi Mansura, “Bizim Dünya Kadınlar Günü'nden haberimiz yok. Her gün yaklaşık 10 kilometre yürüyerek çilek tarlalarına gelip çalışıyoruz. Bugünün kadınlar günü olduğunu söyleyip bize gül verdiler. Dünya Kadınlar Günü'ymüş ama biz burada zor şartlarda rızkımız için çalışıyoruz.” dedi.

"Tarlada çalışmak için okulu bıraktım"

Tarım işçilerinden 18 yaşındaki Hatice, “Tarlada çalışmak için okulu bıraktım. Her gün sabah saat sekizde tarlada iş başı yapmak için erkenden evden çıkıyorum. Yerleşim yerleri buraya uzak. Öğlen saatlerinde bir saat yemek molası verdikten sonra akşam saat beşe kadar çalışıyoruz.” diye konuştu.

Muhabir: Mehmet Akif Turan

dikGAZETE.com
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

sanalbasin.com üyesidir