Follow @dikgazete Tweet sanalbasin.com üyesidir

Bu haber kez okundu.

Savaşın izlerini 40 şarapnel parçasıyla taşıyor

HATAY - Salim Taş

Suriye'deki iç savaşta rejim güçlerinin attığı füze nedeniyle vücudunun çeşitli yerlerine 40 ayrı şarapnel parçası saplanan 18 yaşındaki Harun Halilo, sığındığı Türkiye'de şifa arıyor.

Yaklaşık 3 yıl önce Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) katılan Halilo, ağabeyinin hayatını kaybettiği bir saldırı sırasında vücuduna isabet eden 40 adet şarapnel parçasına rağmen yaşama tutundu.

Vücudunun kol, bacak ve diğer yerlerine isabet eden şarapnel parçaları nedeniyle zor dönemler yaşayan Halilo, sığındığı Türkiye'de ameliyatı için uzanacak yardım eli bekliyor.

Esed güçlerine karşı Lazkiye kırsalında bulunan Cebel Akrad'daki çatışmada atılan füzeyle yaralandığını belirten Halilo, 7 ay önce geldikleri Hatay'ın Antakya ilçesindeki bir evde kaldıklarını söyledi.

Halilo, anlatarak "Vücudumdaki şarapnel parçaları yüzünden çok fazla hareket edemiyorum, yürüyemiyorum. Ayakta durunca çabuk yoruluyorum. Ameliyat olabilmem için yardım bekliyorum. Göç İdaresine de tedavim için gerekli prosedürleri aşabilmek için gerekli başvuruları yaptım." diye konuştu.

Kaynak: AA

dikGAZETE.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol