20 Aralık 2017 Çarşamba 12:06
55 Okunma
Nostaljik eşyaları 20 metrekarelik çay ocağında sergiliyor

KAYSERİ - Ramazan Kaya

Kayseri'de yaşayan 37 yaşındaki Atilla Yıldız, Kemal Sunal'dan Türkan Şoray'a, Erol Taş'tan Filiz Akın'a birçok Yeşilçam efsanesinin fotoğrafı ile geçmişten bugüne kullanılan eski tarım ve ev gereçleri, televizyon, radyo, kamera, fotoğraf makinesi, plak ve film kaseti gibi birçok eşyayı 20 metrekarelik çay ocağında sergiliyor.

Yeşilçam yıldızlarına hayranlığı ve benzetildiği Erol Taş sevgisi nedeniyle Türk sinemasında iz bırakmış ünlülerin fotoğraflarını uzun yıllardır biriktiren Yıldız, bunları 8 ay önce açtığı çay ocağında sergilemeye başladı.

Aynı zamanda nostaljik eşyalara da meraklı Yıldız, 20 yıldır bit pazarı, antikacı ve eş-dosttan alıp evinde biriktirdiği eski ev gereçleri, tarım aletleri, televizyon, radyo, kamera, plak, film kaseti gibi birçok eşyayı, 20 metrekarelik çay ocağında müşterilerinin beğenisine sunuyor.

Bozkırın tezenesi Neşet Ertaş'ın sesinin eksik olmadığı iş yerinin sahibi Yıldız, AA muhabirine, yaklaşık 20 yıl önce eski eşyaları hobi olarak toplamaya başladığını söyledi.

Daha sonra bu merakının arttığını ve topladığı nostaljik eşyaları evinde biriktirmeye başladığını belirten Yıldız, "Yeşilçam filmlerini çok sevdiğim ve beni de rahmetli Erol Taş'a benzettikleri için Erol Taş'a özenerek böyle bir çay ocağı açtım. Dekoru için topladığım ve evimde bulundurduğum eski eşyaları burada kullanmaya karar verdim. Çevreme de sordum, uygun gördüler. Ortaya bu şekilde bir dekor çıktı. Bu eşyalar 20 yılın birikimi." diye konuştu.

Yıldız, çay ocağında Yeşilçam efsanelerinin çeşitli fotoğraflarının sergilediğini ifade ederek, "Amerikanvari filmlerden hiç hoşlanmadığım için yerli filmlerimiz bizden olduğu ve bizi yansıttığı için Yeşilçam'a ayrı bir ilgim var. Topladığım fotoğrafları burada görsellik adına da sergiliyorum." dedi.

Yıldız, "8 ayda, 8 yıllık bir üne kavuştum diyebilirim. Her kesimden hayranlık uyandırdı. 7'den 70'e herkesin ilgisini çekti." dedi.

Kaynak: AA

dikGAZETE.com
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

sanalbasin.com üyesidir