13 Ekim 2017 Cuma 15:12
46 Okunma
İnşaat işçiliğinden dünya ikinciliğine

BİTLİS - ŞENER TOKTAŞ

Bitlis'in Tatvan ilçesinde maddi imkansızlıklar nedeniyle eğitimini sürdürürken inşaatlarda çalışmak zorunda kalan Murat Arslan, muay thai sporunda Türkiye şampiyonluğu ve dünya ikinciliği elde etti.

İlçede ailesiyle yaşayan Murat Arslan, 7 yıl önce inşaatlarda çalışırken tanıştığı muay thai sporunda kendini geliştirdi ve önemli başarılara imza attı.

Muay Thai Milli Takımı Antrenörü Ömer Uğur yönetiminde antrenmanlara katılan ve açıköğretimden de liseyi bitiren Murat Arslan, girdiği üniversite sınavında yüksek puan alarak Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü'ne birincilikle yerleşti.

Murat Arslan, 2015 yılındaki Üniversitelerarası Türkiye Muay Thai Şampiyonası ile 2017 Türkiye Muay Thai Şampiyonası'nda birincilik, Belarus'ta ise dünya ikinciliği elde etti.

Üniversite 3. sınıfta eğitimine devam eden Murat Arslan, Türkiye'yi ve Bitlis'i en iyi şekilde temsil etmek amacıyla gelecek hafta Fransa'nın başkenti Paris'te yapılacak Muay Thai Avrupa Şampiyonası'na hazırlanıyor.

"Muay thai ile tanıştım ve hayatım değişti"

Geçim sıkıntısından dolayı çocukluğundan beri inşaatlarda çalışarak ailesine yardım ettiğini anlatan Murat Arslan, eğitimini bir süre dışarıdan sürdürdüğünü dile getirdi.

İnşaatlarda taşıdığı ağır malzemelerin muay thaide başarılı olmasına büyük katkı sağladığını belirten Murat Arslan, şu ifadeleri kullandı:

"Geçim sıkıntısından dolayı babama yardım ediyordum. İnşaatlarda çalışarak güç kazandım, çok şükür sırtım da sağlam. Bu çalışma, muay thai için bana bir nevi temel oldu. Babam da inşaatlarda çalışıyor. Beş kardeşiz. Muay thai hayatımı değiştirdi. Bu sayede üniversite kazanarak eğitimime devam ediyorum. Benim için en önemlisi bu."

Muhabir: Şener Toktaş

Kaynak: AA

dikGAZETE.com
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

sanalbasin.com üyesidir