13 Ekim 2017 Cuma 12:12
46 Okunma
Annesinin tek parmağıyla büyüttüğü Nisa anaokuluna başladı

TRABZON - Tuğba Yardımcı

Kolları olmadığı için evliliği ve anne olmayı düşünmeyen ancak bir müzik kanalında gördüğü ''özürlüyüm, davul bile dengi dengine çalar, benim gibi biriyle evlenmek istiyorum" mesajı üzerine iletişime geçtiği Hikmet Polat’la 2010 yılında evlenen Melih Polat (44), eşi ve kızıyla mutlu bir hayat yaşıyor.

En büyük dilekleri olan çocuğa, evliliklerinin üçüncü yılında kavuşan çift, yavrularını çeşitli zorluklarla büyütmeye devam ediyor.

Annenin kollarının, babanın ise bacaklarının dizden aşağısı bulunmaması çocuk büyütmenin zorlukları Polat çifti için daha da artırdı. Karı koca adeta birbirlerinin engellerini tamamlayarak küçük Nisa'yı bugünlere getirdi.

Akçaabat ilçesinde ikamet eden çift, bütün zorluklara göğüs gererek büyüttükleri kızlarının anaokuluna başlamasının tarifi zor mutluluğunu yaşıyor.

"Rabbim her şeyin kolaylığını verdi"

Anne Melih Polat, AA muhabirine, evlat sevgisinin kelimelerle ifade edilemeyecek güzellikte bir duygu olduğunu söyledi.

Polat, kendisinin elleri olmadığı için eşinin desteğiyle kızını bu yaşa kadar getirdiklerini vurgulayarak, Nisa'nın ana okuluna başlamasının ise kendilerine farklı duygular yaşattığını belirtti.

Engelinin, anne olmasının önünde bir engel oluşturmadığını anlatan Polat, "Rabbim her şeyin kolaylığını verdi ve kızımızı bu yaşa getirdik. İnşallah sağlıklı, güzel günler yaşar." dedi.

"Akşam evime giderken ekmeğimi alabileyim bu bana yeter"

Baba Hikmet Polat, eşi ile el ele verdikten sonra tüm zorlukları aşacağına inandığını belirterek, bugüne kadar da aştıklarını söyledi.

İŞKUR'un sağladığı 6 aylık geçici istihdam programından yararlandığını ifade eden Polat, bu sürenin gelecek ay sona ereceğini belirtti.

Polat, malulen emekli olabilmesi için yaklaşık 5 yıl sigortalı işte çalışması gerektiğine dikkati çekerek, şöyle dedi:

"Yetkililerden, hayırseverlerden mümkünse çalışabileceğim bir iş istiyorum. Akşam evime giderken ekmeğimi alabileyim bu bana yeter. Kızıma iyi bir gelecek hazırlamak istiyorum. Çalışır ve emekli olabilirsem kimseye ihtiyaç duymadan kızımızı büyütür ve ona gelecek kurabiliriz."

Kaynak: AA

dikGAZETE.com
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

sanalbasin.com üyesidir