"Bünyeyi içten kemiren virüsler..” başlığı altındaki yazısında Abdullah Muradoğlu, 15 Temmuz darbe kalkışması ile gerçek yüzü artık iyice ortaya çıkan Fetullahçı terör örgütünün tarihteki hangi terörist yapılanmayı örnek aldığına dikkat çekerken gene tarihten dev bir örnek vererek Sultan Alparslan’ın bunların istihbarat örgütü tarafından kendisine yapılanları iki cümle ile nasıl anlattığını da nakletti. işte yazısı

:
Milletçe nasıl bir tehlikenin eşiğinden döndüğümüz her geçen gün daha iyi anlaşılıyor. “Fetullahçı” şebeke tarafından ele geçirilmeden evvel, her biri bu milletin çocukları olan insanları zehirli virüslere dönüştürerek devletin en mahrem birimlerine kadar salmışlar.

Bu insanları millete ve devlete kurşun sıkan suikastçilere çevirmişler. 

Kimler, hangi uluslararası güç odakları formatlamışsa, derslerini iyi çalışmışlar. 

“Batınî” denilen, Kur'an ayetlerinin gizli anlamlarının olduğu ve bu anlamların Allah tarafından seçilmiş imamlarca bilinebileceklerine itikâd edilen yapının yeni bir versiyonudur bu. 

BATI’DA “SUİKASTÇİLER…” VEYA “HAŞHAŞİLER…” OLARAK BİLİNEN BÜYÜK SELÇUKLULAR VE EYYUBİLER DEVRİNDEKİ TERÖRİST FESAT ŞEBEKELERİ

Batınî suikastçiler sultanların en yakınına sızdırılmıştı. 

Sıkı korunan bir sultan sabah uyandığında başucuna bırakılmış bir hançerle karşılaşıyor yahut bir vezir en yakınındaki suikastçinin darbelerine maruz kalıyordu. 

Batı lügâtine “Suikastçiler” veya “Haşhaşîler” olarak giren terörist şebekenin “Büyük Selçuklular” ve “Eyyubiler” devrinde nasıl fesâda yol açtığını, devletleri nasıl bir zaafiyete uğrattığını biliyoruz.Batınî eğitimden geçirilerek beyinleri iğfal edilen suikastçiler 'cennet' vaadiyle aldatılıyor, kendilerine her ne yaptırılırsa, iyi birşey yaptıklarını zannediyorlardı.

Tarihin sayfaları içinde dehşetle izlediğimiz bu menfur yapıların modern versiyonunun üretildiği kimin aklına gelirdi? 

BATINÎLER ÖRNEĞİNİN YENİSİ ÜRETİLMİŞ... DÜŞMANLAR ÇOĞALTILIP DOSTLAR AZALTILMIŞ

Tarih sadece gelmiş geçmiş olayların kronolojik anlatımı değildir. İnsan, tarihin hem öznesi, hem nesnesidir. 

Tarihin malzemesi insandır ve Tarihte olan her şey, bir başka form içinde yinelenebilir.

Yaşadığımız vakâya bakarsak, “Batınîler örneği” titizlikle incelenerek bir yenisi üretilmiş.

Bu milletin çocukları arasından devşirdiklerini kendi nam ve hesaplarına kullanmışlar ve devletin mukadderâtına müdahale edecek bir mekanizma olarak ellerinde tutmuşlar.

Bulundukları birimlerde engel olarak gördükleri kim varsa, bertaraf etmek için her yola başvurmuşlar. 

Son birkaç yıl içinde tanık olduğumuz hadiselerde, içerde ve dışarda düşmanlarımızın çoğalıp dostlarımızın azalmasında, devletin mahrem kurumlarına sızdırılmış bu sinsi şebekenin rol oynamadığını kim iddia edebilir? 

TARİHİ BİR ÖRNEK VE SULTAN ALPARSLAN’IN CEVABI

“Divân-ı Berîd” adı verilen, Sultan'ın ve Devlet'in haber alma, haberleşme ve posta sistemini yürütmekle görevli teşkilatın, amacının dışında nasıl kullanıldığına ilişkin tarihi bir örnek de var elimizde.

Sultan Alpaslan bu teşkilattan öyle bezmiş, öyle gınâ getirmiş ki, sonunda dayanamayıp kapatmış.

Divân-ı Berîd'i neden feshettiği sorusuna Sultan Alparslan bakın nasıl cevap vermiş: 

DOSTLARI DÜŞMAN, DÜŞMANLARI DOST GÖSTERECEK HABERLERİN SONUCU

“Bana dost olanlar, bu istihbarat memurlarına, pek tabii ehemmiyet vermezler; halbuki düşmanlarım, maddî ve manevî her vasıtaya başvurarak, onunla uyuşurlar. 
O da bana, dostlarımı düşman ve düşmanlarımı dost gösterecek haberler verir. 
İyi ve fena sözler, ok gibi tesirlidir; tekrar edile edile insanı nihayet dostlarından soğutur ve düşmanlarına ısındırır. 

Bunun neticesi olarak da, dostlar uzaklaşır ve düşmanlar insanın etrafını alır.”

ULUSLARARASI ŞER GÜÇLERİN KUKLA YAPILARLA İÇİMİZDE YUVALANMASI

Sadece son birkaç yıl değil, çok daha uzun yıllar öncesinde yaşadığımız birçok acı deneyim (askeri darbeler dahil olmak üzere), ülkemizin rotasını ve milletimizin mukadderâtını tayin etmek isteyen uluslararası şer güçlerin kukla yapılarla içimizde nasıl yuvalandığını bize gösteriyor. 

BU LABORATUVAR VİRÜSLERİNE SADECE CERRAHİ MÜDAHALE YETMEZ!.. 

Dün başka virüsler, bugün başka virüsler bizi içerden hacir altına almak için laboratuvarlarda mütemadiyen üretilmişler.Sadece cerrahî müdahale yetmez, kamu kurumlarımızı fesada uğratan virüslere karşı toplumsal bünyemizi de sağlamlaştırmamız, çocuklarımızı, gençlerimizi muhâfaza etmemiz şarttır.

Abdullah Muradoğlu, YENİ ŞAFAK -24 Temmuz 2016-

:
Yazıda, bazı yerlerdeki siyahlaştırma ile vurgulamalar, ARABAŞLIKLARIN tamamı ve -yazıyı rahat okutma amaçlı- paragraf açmalar bize aittir.

dikGAZETE.com 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka ve dini değerlere aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk, yorum sahibine ya da içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

sanalbasin.com üyesidir